REFERANSLARIMÖZDEN ÖZDÜĞÜN
Umman Hoca'yı 2010 senesinde Stress Control Spor Center'da tanıdım. Duruş ve spor konularında konusunda uzman olmasına karşın inanılmaz mütevazi biri.  
Hiçbir şeyi kalıba sokmaz, öncelikli olarak alışkanlıklarınızı yavaş yavaş değiştirip zaman içinde bıkmadan ve usanmadan istediğiniz ölçülere gelmenizi sağlar.  
Yasaklamak yerine alternatif getirir. Örneğin, canın ekmek yemek istiyorsa, beyaz ekmek yerine siyah ekmek yemeğe çalış veya şu hareketi yapamıyorsan onun yerine bunu yapalım şeklinde alternatifler sunar.SONER AKYEL
Sevgili Umman ile yaklaşık 1 yıl beraber çalıştık. Bu süreçte yoğun çalışabildiğimiz zamanlar da oldu, iş nedeniyle oldukça az çalışabildiğimiz zamanlarda.  
Umman'ın antrenörlüğünün teknik kısımlarını bir yana bırakacak olursak, beraber çalışmanın en önemli kazanımı, yaşınıza, yoğunluğunuza ve motivasyonunuza göre sağladığı esneklik ve anlayıştır. Her iki konuda da müşterisine verdiği rahatlık, özellikle yoğun tempoda çalışan benim gibiler için, biraz daha istikrarlı egzersiz yapabilmenin tek yolu. 
Teknik açıdan Umman'ı değerlendirecek altyapıya sahip değilim. Ancak şunu söyleyebilirim; bedeninizin durumuna, zayıflıklarınıza ve hastalıklarınıza göre bir program yazıyor ve bu program içinde rahat olup olmadığınızı sürekli kontrol ediyor. Umman'la çalışmaya başladıktan sonra birçok fiziksel sorunumun çözüldüğünü söyleyebilirim. Sakin yapısının altında iyi bir dinleyici var. Kendinizi anlatmaya başlayınca, sizi dinleyecektir ve çözümlerle gelecektir. 
Özellikle benim gibi yoğun çalışan, orta yaşlarında ve fit kalmaya çalışanlara Umman'la çalışmayı kesinlikle tavsiye ederim. 
İş nedeniyle taşınmak zorunda kalmasaydım,  kendisi ile çalışmaya devam ederdim. 


ÖZDEN VARLI
İnsan vücudunun yapısı ve işlevi hakkında geniş bir bilgiye sahip olmak Umman Hoca'yı diğerlerinden ayıran en belirgin özelliktir. Umman hoca kendisine başvuran danışanların neye ihtiyacı olduğunu bilir ve kişiye gore çalışma programı hazırlar. Böylece hedefe en kısa zamanda ulaşılır. Ayrıca yapılan her egzersiz hakkında bilgi verir, siz de ezbere yapmak yerine, neyi niçin yaptığınızı bilirsiniz. Umman hoca ile çalışırken egzersizi yanlış yapma ihtimali sıfırdır, gözlemler ve yapılan yanlış hareketleri anında düzeltir. Tüm bunların yanında disiplinli ve sağlam bir kişiliğe sahiptir.


AYŞENUR ÜLKER
Hocamla 1 yılı aşkındır birlikte spor yapıyoruz, kendimi daha sağlıklı ve dinç hissetmemin yanı sıra daha şekilli ve sıkı bir fiziğe sahip oldum. Bununla birlikte kendisinin çalışma programıyla uyumlu olarak hazırlamış olduğu beslenme programı ile daha sağlıklı beslenebiliyorum. Çalışmalarımız sırasında her hareketimi tek tek değerlendirip gelişmeleri her zaman  not ediyor böylece bir sonraki antrenmanımızda ilerlememizi kendim görebiliyorum. Böylece her gecen antrenmanda daha şekilli bir fiziğe sahip olmanın mutluluğu içindeyim, kaldı ki ileride bir takim sağlık sorunlarına yol açabilecek vücut proporsiyonu ile ilgili sorunlar da  bu şekilde çözümlenebiliyor. Keza hocam bende lordoz olduğunu ve bu durumun ileri de fıtığa yol açabileceğini söylemişti ve bu durum yavaş yavaş düzeldi. Kısacası kendimi sağlıklı mutlu ve dinç hissediyorum. Bu konuda kendisine teşekkürlerimi sunmayı ve başarılar dilemeyi kendime bir borç bilirim.


ÖZLEM ÖZKAN 
Profesyonel Kişilik. Gerek iş gerekse sosyal hayatımızın çok stresli olduğu tartışılmaz bir konu, ama spor yapmak hayatımda vazgeçmediğim bir unsurdur öyle olmaya da devam edecek. Konuyla ilgili ilk tercihim elbette spor salonları oldu ama bazı şeylerin ters gittiğini anlamak fazla zamanımı almadı, salonların yoğun olması sebebiyle antrenörlerin herkesle ayrı ayrı ilgilenememesi elbette doğal bir durum, lakin salonlardaki aletlerin doğru kullanımı sağlığımız için önemli olduğundan dolayı zaman kavramının hayatımızdaki en kıymetli unsur olduğunu da düşünerek işe ilk önce fiziki yapımı tanımakla ve sporu uzmanların eşliğinde yapmayı planlayarak başladım. Doğru Tercih her alanda olduğu gibi uzman kişileri bulmaktan geçiyor.  
Bence birebir spor yapmak her zaman daha avantajlıdır, Umman hoca bu konuda ki en doğru tercihim oldu, her şeyden önce işine bağlı disiplinli ve zamanı en iyi şekilde değerlendiren biri, en sevdiğim yönü başarmadan bırakmıyor. Sabırlı olması da cabası , kendisine ayırdığı zaman , emekleri ve kişiliği için şahsım adına çok teşekkür ediyorum.

 

GÖKHAN MUŞDAL
Umman hocayla tanışmam biraz tesadüfi ama çok iyi oldu. Önce harika bir şekilde kilo verdik. Sonra kas kütlemi daha da artırdık. Programı aksatmadan ve sağlıklı bir şekilde beslenerek 4 ayda 28 kilo verdim.  
Uzun süredir kaybettiğim kendime güveni tekrar kazandım. İyi ki varsın umman hoca...

İSA ÖZKAN 
Umman Hocamla 3 yıldır beraber antrenman yapıyoruz. Toplamda 11 yıldır bu sporla uğraşıyorum. Umman Hoca'nın tarzı ve çalıştırma tekniğiyle vücudumdaki tüm kasların çalıştığını hissediyorum ve vücudumun şekillendiğini açıkça görebiliyorum. Profesyonel anlamda basit bir body hocasından çok ötede, size estetik bir görüntü de kazandıran, bilinçli ve sporu seven bir hoca.
 Buradan kendisine başarılar diliyorum.